TKGM

Vefat

Samsun Bölge Müdürlüğünden emekli Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa TAHTAKILIÇ vefat etmiştir. Cenazesi 23.04.2021 tarih (Cuma günü) öğle namazına müteakip İskilip ilçesinde defnedilecektir.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Vefat

Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğünde görevli Yaşar PAÇAL'ın annesi Zahide PAÇAL vefat etmiştir. Cenazesi 20.04.2021 tarihinde İstanbul Zincirlikuyu Kulaksız Mezarlığına defnedilmiştir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İrtibat: Yaşar PAÇAL 0537 872 45 58

Video Konferans Toplantısı Gerçekleştirildi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Genel Müdürlük Üst Yönetimi ve Bölge Müdürleri ile kurumumuz VIP salonunda video konferans yöntemiyle bir araya geldi.
Kastamonu, Konya, Denizli, Antalya, Eskişehir, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum Bölge Müdürlerimizin katıldığı toplantıda, Web-tapu İşlemlerindeki ve Emlak Beyan Değerindeki son durum, Arşiv Ayıklama, Tasnif Çalışmaları, İhaleli Kadastro Projelerimizdeki mevcut durum ve Megsis veri onaylama çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirilerek, sorun ve çözümleri hakkında istişarede bulunuldu.

Türkiye'de Martta 111 Bin 241 Konut Satıldı

Türkiye genelinde martta 111 bin 241 konut satışı gerçekleştirildi, satılan konut sayısı şubat ayına göre yüzde 36,95 ve geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,4 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, Türkiye genelinde konut satışları martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 artarak 111 bin 241 oldu. Martta satılan konut sayısı şubat ayına göre yüzde 36,95 yükseldi. Şubatta 81 bin 222 konut satılmıştı.